Triušių fibromatozę sukelia virusas, imunogeninėmis savybėmis giminingas miksomatozės sukėlėjui. Dėl šių virusų panašių savybių miksomatozę kartais sunku atskirti nuo fibromatozės, nes klinikiniai požymiai mažai kuo skiriasi. Fibromatozės ligos pradžioje pastebimi keli iki pipiro dydžio poodiniai mazgeliai. Per 10 dienų mazgelių padaugėja, dalis jų susilieja į stambesnius, atsiveria pūlinukai, ypač prie akių vokų. Suaugę triušiai perserga lengviau, o jaunikliai, ligai užsitęsus, sulysta ir gali nugaišti. Pratrukus mazgeliams, susidaro ša­šeliai, o pūlinukams susiliejus – didesni šašai.

Panašius poodinius mazgelius sukelia ir miksomatozės virusas arba kartu su fibromatozės virusu. Tačiau mazgeline miksomatozės forma sergan­tys triušiai atrodo prasčiau, ligos procesas ūmesnis, mazgeliai stam­besni, apčiuopiamas aplinkinių organų pabrinkimas. Nuo fibromatozės triušiai nugaišta retai, bet dėl nušašimo mažiau ėda, lėčiau auga.

Ligos židiniuose, įtarus fibromatozę, reikia imtis visų profilakti­nių priemonių kaip ir nuo triušių miksomatozės: triušius su ryškiais klinikiniais požymiais atskirti, sunaikinti (sudeginti), o sveikus – vakcinuoti. Grėsmės zonoje prieauglį reikia skiepyti nuo 4 savaičių am­žiaus, o revakcinuoti po 6 savaičių. „Fibrovac" vakcina kartu yra ir vakcina nuo triušių fibromatozės.