Triušiai, nors lytiškai subręsta 3-4 mėn. amžiaus, tačiau fiziškai daug vėliau – 5-7 mėnesį. Poruoti galima tik fiziškai subrendusius triušius. Kai poruojami per anksti, triušiai blogiau vystosi, atveda ne taip gyvybingus palikuonis. Jauna patelė, nors ir gerai šeriama, nepajėgia pakankamai aprūpinti maisto medžiagomis savo organizmą ir besivystantį vaisių. Pirmą kartą geriausia poruoti: stambiųjų veislių pateles – 9 mėn., vidutinių – 8 mėn., smulkiųjų – 7 mėn. ir nykštukinių – 6 mėn. Patinus kergimui galima naudoti 1 mėn. vėliau negu pateles.

 

 

Patinas per dieną gali sukergti 2 pateles, vieną iš ryto ir vieną vakare. Per šalčius ar karščius triušių lytinis aktyvumas labai sumažėja. Vasarą geriausia poruoti ankstų rytą ir vėlų vakarą, o žiemą -  vidurdienį. Jei norime, kad dažniau atsivestų (tai galima vasaros metu), suaugęs patinas 2 dienas gali poruoti 2 kartus ryte ir 2 kartus vakare. Po to daroma 1 dienos pertrauka. Taip patinas per 2 dienas gali sukergti 8 pateles.

 

Triušius geriausia suporuoti per 5-7 dienas. Tuomet patogu suvienodinti gausiai ir mažai triušiukų atvedusių patelių vadas.

 

Poruotis patelė leidžiama į patino narvelį, bet ne atvirkščiai, nes patekęs į naują aplinką, patinas būna lytiškai neaktyvus. Poravimas trunka 2-3 min. Sukergęs patelę, patinas krinta ant šono tyliai niurgzdamas ar cypdamas. Sukergtą patelę reikia išnešti iš patino narvo. Poruodami nepalikite gyvuliukų be priežiūros.

 

Kai kurios patelės nenoriai prisileidžia patinus. Tokias pateles, praėjus 4-5 val., reikia vėl įleisti pas tą patį patiną. Jeigu patelė antrą kartą neprisileidžia, patiną reikia pakeisti kitu.

 

Literatūra: Dr. E.Tarvydienė "Patarimai triušių augintojams"